Węgiel aktywny – CUDowne antidotum

CUDowny czarny proszek – węgiel aktywny

(  100% organiczny naturalny węgiel drzewny lipowy – własnej produkcji)

zamówienia, tel.: 500 157 874 – Bożena i Włodzimierz

 

ANTIDOTUM  na WIELE … dolegliwości

  

Działa jak “ODKURZACZ” w organizmie

JEST BEZPIECZNY – nawet dla dzieci!

 Składniki: 100% czysty węgiel lipowy

Węgiel drzewny  absorbuje  WSZYSTKIE  BAKTERIE!!!

Jest w stanie wyłapać zużyte hormony, białka, wirusy, grzyby i bakterie i usunąć  z organizmu.

Bakteriobójczy – Przeciwzapalny – Przeciwwirusowy – Przeciwgrzybiczny! 

Przeciwbólowy  – posiada właściwości znieczulające!

Węgiel drzewny jest substancją leczniczą znaną od pradziejów. Umiejętnie stosowany może zwalczyć w sposób naturalny wiele dolegliwości od wybielania zębów, gojenia ran, po detoksykacje  i zwalczanie zatruć organizmu ludzkiego.

Węgiel drzewny – czym jest?

Węgiel aktywny (aktywowany) występuje w postaci czarnego proszku. Wytwarzany jest z miazgi drzewnej ( najlepszy z lipy i z brzozy). Węgiel to nic innego jak spalone w odpowiednich warunkach drewno.

O tym, że pochłania trucizny ludzie i zwierzęta instynktownie widziały od wieków.  Zaobserwowano, że np. małpy gerezy, które żywiące się liśćmi mango i migdałowców zawierającymi toksyczne fenole wyciągają węgiel z palenisk i chętnie się nim objadają.

Ze względu na strukturę węgiel jest silnym naturalnym środkiem wychwytującym i  wiążącym wszelkie trujące substancje:

 • toksyny, trucizny, szkodliwe produkty przemiany materii i związki chemiczne

Jest w stanie wyłapać zużyte hormony, białka, wirusy, grzyby i bakterie i usunąć  z organizmu.


Porowata struktura węgla aktywnego o ujemnym ładunku elektrycznym wiąże dodatnio naładowane toksyny stałe i gazy. Kumuluje je w porowatych ”zakamarkach” tak by bezpiecznie odbyły „podróż” przez się przez układ pokarmowy.

Węgiel drzewny– zastosowanie

Już Hipokrates i jego uczniowie polecali użycie sproszkowanego węgla drzewnego do aplikowania na rany, przez co goiły się one znacznie szybciej i nie wydzielały niemiłego zapachu. Warto także wspomnieć, że węgiel aktywny do dziś jest wykorzystywany przez Aborygenów. Ludność ta stosuje węgiel do “wyciągania” trucizny z ran powstałych po ukąszeniu jadowitych pająków, skorpionów, czy jadowitych węży. Indianie z kolei leczą węglem aktywnym reakcje alergiczne, powstałe w wyniku zatrucia np. bluszczem. U nas stosuje się do  “wyciągania” trucizny z ran powstałych po ukąszeniu jadowitych węży, jadowitych owadów, pająków, kleszczy, komarów, mrówek czy też użądleń pszczoły.

Węgiel wyciąga wszystkie toksyny  i trucizny z organizmu ( zatrucia: cyjankiem, substancjami narkotycznymi, substancjami radioaktywnymi, grzybami / muchomorem sromotnikowym/, alkoholem… . Leczy stawy, wrzody ( cuchnące, zainfekowane, ropiejące wrzody i rany – do odkażania ran), egzemy, raka skóry, choroby ( niewydolności) wątroby i nerek, zapaleniach trzustki ( chronicznych nawrotowych), choroby płuc i opłucnej, przy anemii, a nawet mięśniakach i raku szyjki macicy ( irygacje z wodnej zawiesiny węglowej + czopki z węgla). Przy problemach układu trawiennego. Pomocny w żółtaczce u noworodków. Pomaga zwalczyć anemię.  Używany w leczeniu chorych na cukrzycę ( dzięki absorbcji glukozy przez węgiel drzewny w jelitach, pacjenci mogą używać mniejszych dawek insuliny). Przy zapaleniach śluzówki u kobiet po porodzie  lub aborcji. Przyczynia się do zmniejszenia żylaków. Ogranicza powikłania na tle nerwowym. Osłabia czynniki miażdżycogenne.  Ma właściwości znieczulające. Leczy schorzenia, stany zapalne gardła, uszu, oczu. Poprawia stan włosów, skóry / cery. Pomocny w zakażeniach wirusowych i bakteryjnych. Można go stosować jako wsparcie w kuracjach oczyszczających.

JEST  CAŁKOWICIE  BEZPIECZNY!

Węgiel aktywny  posiada niesamowite zdolności wiązania z substancjami chemicznymi.  Ma silne działanie przeciwbiegunkowe, przeciwwzdęciowe, wiąże gazy jelitowe, bakterie, toksyny.  Dobroczynne działanie węgla aktywnego skupia się także na eliminowaniu niebezpiecznych zatruć – tak substancjami chemicznymi, jak i lekami (ze względu na zdolność wiązania toksyn, bakterii oraz niektórych leków) przez co posiada działanie odtruwające na (salicylany, paracetamol, barbiturany, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, fenole, alkaloidy, sole metali ciężkich, pochodne benzodiazepiny, chlormetiazol, chlorochinę, chlorpromazynę i pochodne fenotiazyny, klonidynę i inne leki pobudzające OUN, digoksynę, digitoksynę, ibuprofen, kwas mefenamowy, mianserynę, nikotynę, parakwat, inhibitory MAO, fenytoinę, propranolol i inne β-adrenolityki, chininę, teofilinę, zydowudynę i inne). Skutecznie absorbuje rakotwórcze substancje ( np. metylocholantryna, benzopiren – chemikalia, które wywołują raka). Węgiel aktywny pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego, chroniąc go tym samym przed działaniem nieprzyjaznych substancji.   Jest również stosowany pomocniczo w niwelowaniu wzdęć i niestrawności, wymiotach, nudnościach, przy występowaniu gazów jelitowych i zaburzeniach w funkcjonowaniu jelit. Niweluje przykry zapach z jelit. Produkt absorbuje m.in. bakterie i toksyny wywołujące biegunkę, a następnie pozbywa się ich z organizmu. 

ZDUMIEWAJACY WĘGIEL – ma nadzwyczajne właściwości – jest w stanie wiązać toksyczne gazy, zarazki chorób, płynne toksyczne odpadki i metale ciężkie, alergeny.  Największą skuteczność wykazuje zażycie węgla aktywnego zaraz po przyjęciu trucizny, najlepiej do 1 godziny.  

Węgiel aktywny jest stosowany jako środek leczniczy przy owrzodzeniach skóry, do opatrunków ortopedycznych ( nawet przy złamaniach kości), do okładów, do odkażania ( rany wywołane przez pałeczki paciorkowca). Znajduje zastosowanie również w kosmetyce. Jest on wykorzystywany przy produkowaniu preparatów niwelujących takie problemy jak: trądzik, zaskórniki, czy przetłuszczające się włosy. Do zabiegów leczniczych ( domowych również). Ponadto u osób mających kłopoty z łupieżem – węgiel sprawdzi się jako dobroczynny środek wspomagający leczenie tej przypadłości. Węgiel wykorzystywany jest także do produkowania: mydeł, past do zębów ( wybiela zęby i niweluje nieprzyjemny oddech – zapach z ust), maści, maseczek kosmetycznych, peelingów do twarzy i całego ciała oraz  innych  naturalnych kosmetyków, itd.

Trzeba pamiętać, że węgiel leczniczy to nie brykiet do grilla. Ostatni jest pełen chemikaliów i nie powinien być nigdy spożywany. Węgiel leczniczy jest tylko absorbentem.

Nie wchłania się w organizmie. Przechodzi przez przewód pokarmowy jak odkurzacz bez skutków ubocznych. Węgiel sam nie rozpada się w przewodzie pokarmowym, nie dochodzi do ponownego uwolnienia toksyn i wchłonięcia ich do krwi.  Jest bezpieczny, można go podawać nawet niemowlętom i kobietom w ciąży.

W przypadku zatruć nawet silnymi toksynami jeśli szybko zażyjemy węgiel nie wnikną one do krwiobiegu. Szybko zostaną zneutralizowane i wydalone. Badania wykazały, że w niektórych przypadkach węgiel aktywny jest skuteczniejszy niż płukanie żołądka.

Na co i jak stosować węgiel leczniczy ?

Węgiel leczniczy w jednorazowej dawce 5-10 g dla dorosłego człowieka jest w stanie pokryć powierzchnię przewodu pokarmowego warstwą ochronną. Adsorbuje wodę, produkty płynne i gazowe gromadzące się w jelitach, bakterie, wirusy, komórki drożdżaków. Osusza śluzówki, działa lekko ściągająco i utrudnia namnażanie się patogenów. Z badań wynika, że 10 g węgla może zneutralizować od 3 do 7 g trucizn i toksyn.

Posiada właściwości znieczulające! Jako środek przeciwbólowy ( podobno lepszy od morfiny!)

Dawkowanie:

Węgiel wykazuje najlepsze działanie w formie zawiesiny wodnej o konsystencji gęstej śmietany. Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia równowartość 1 łyżki stołowej ( 15 gr), a dla dzieci 1 płaskiej łyżeczki (ok 2gr produktu) – dokładnie rozrobić z czystą ( najlepiej strukturyzowaną ) ciepłą wodą i połknąć, popijając ok. 2 szklankami wody.  Stosować pomiędzy posiłkami (wszelkie pokarmy i napoje oprócz wody zmniejszają efektywność wchłaniania węgla) . Po podaniu nie wchłania się z przewodu pokarmowego i wydalany jest z kałem barwiąc go na czarno.

Pierwsza pomoc 
Zatrucia pokarmowe

Jak najszybciej podaje się jednorazowo dużą dawkę do 15 g, czyli łyżkę stołową.
Uzupełnia co kilka godzin. Przy podawaniu węgla należy pić bardzo dużo wody.
10-15 szklanek dziennie pomoże wypłukiwać toksyny i zapobiegnie odwodnieniu.

Zatrucia chemiczne

Przedawkowanie leków, zatrucia chemikaliami, alkoholem
Podaje się natychmiast w bardzo dużych dawkach,
Do 50 g najpóźniej do godziny od zatrucia, po 4 godzinach węgiel nie zadziała.

Problemy trawienne
 • Biegunki, zatrucia z biegunkami–3 do 6 g co 2 – 3 godziny
 • Niestrawność i wzdęcia –1,5 g co 2 godziny, kilkakrotnie do ustąpienia objawów
Grypa, infekcje wirusowe

Objawy odczuwane przy grypie i chorobach grypopodobnych, zapalenie gardła, ostre przeziębienia, wirusowe zapalenia… spowodowane są przez toksyny produkowane przez wirusy. Węgiel pomaga je szybko usunąć z organizmu.

Dorośli – 1 płaska łyżka węgla drzewnego rozpuszczona w niewielkiej ilości ciepłej wody + 2 szklanki wody do popicia, powtarzać co 4-5 godzin pomiędzy posiłkami, do ustąpienia dolegliwości przez 36 godzin.

Profilaktycznie: dorośli – 1 płaska łyżka węgla drzewnego rozpuszczona w niewielkiej ilości wody + 2 szklanki wody do popicia – 1 raz w tygodniu pomiędzy posiłkami

Detox /oczyszczanie – 1 płaska łyżka węgla rozpuszczona w niewielkiej ilości wody + 2 szklanki wody do popicia , stosować jednorazowo rano na czczo przez okres od 1 do 2 tygodni, a nawet  1 miesiąc ( w ciągu dnia dobrze jest wypijać min. 10 szklanek wody)

 

Oczyszczanie organizmu

Węgiel aktywny doskonale wyłapuje wszelkie toksyny i zanieczyszczenia powodujące reakcje alergiczne, uszkodzenia oksydacyjne i obniżenie funkcji układu odpornościowego.
Usunięcie toksyn z organizmu może zmniejszyć bóle stawów, podnieść poziom energii, zwiększyć sprawność umysłową, poprawić samopoczucie.

Czynniki środowiskowe takie jak pleśni, pestycydy, chemikalia w żywności i wodzie powodują toksyczne obciążenie organizmu. Od czasu do czasu warto rutynowo oczyścić przewód pokarmowy.

Dwudniowa kuracja:

 • 90 minut przed każdym posiłkiem zażywamy 10 g- 15 gr węgla aktywnego
 • pijemy dużo wody, zażywamy więcej ruchu i jemy wyłącznie naturalną żywność.
Zastosowania w gospodarstwie domowym
 • Opryski z roztworu węgla z wodą pochłaniają i usuwają herbicydy z roślin
 • Węgiel najlepiej oczyszcza powietrze z pleśni i pochłania wilgoć
 • Przy wilgoci i pleśniach na ścianie ustawia się w pobliżu miseczkę ze sproszkowanym węglem i wymienia co pewien czas

Inne zastosowanie węgla drzewnego:

Węgiel pochłania z wody rozpuszczone w niej toksyczne substancje, neutralizuje jony metali ciężkich oraz chlor – obecne w wodzie kranowej, usuwa substancje barwiące z wody akwariowej przywracając jej krystaliczną czystość, pochłania resztki lekarstw i innych preparatów chemicznych. Może służyć jako pochłaniacz zapachów w lodówkach i toaletach, wkładów do masek ochronnych. Węgiel jest wykorzystywany do wytwarzania filtrów do wody i filtrów powietrza.

 

Okłady zewnętrzne

Hipokrates zalecał stosowanie węgla na rany, zakażenia, ukąszenia. Węgiel aktywny osusza rany, pochłania wydzieliny i bakterie. Potrafi „wyciągnąć” trujący jad po ukąszeniach owadów, jadowitych pająków, skorpionów i wściekłej zwierzyny.

Natychmiast przyłożony okład eliminuje ból i obrzęki, zapobiega reakcjom uczuleniowym.
Do okładów stosuje się papkę z drobno sproszkowanego węgla wymieszanego:

 • z tłuszczem np. olejem kokosowym, oliwą
 • czystą wodą
 • mieszanką wody i drobno zmielonego siemienia lnianego

Przykłady:

 1. Maść lecznicza – szybko działa! na reumatyzm, stany ropiejące, stłuczenia, uderzenia, ukąszenia, spuchnięcia, przy naderwanych mięśniach,… dezynfekuje rany, zmniejsza obrzęki… Ma właściwości znieczulające, przeciwbólowe, przeciwzapalne

  I przepis2 łyżeczki 100% organicznego/naturalnego węgla drzewnego lipowego lub brzozowego mieszamy z ciepłą wodą do uzyskania gęstej papki

  II przepisżywica świerkowa, spirytus oraz 100% organiczny/naturalny węgiel drzewny lipowy  ( w takich proporcjach, aby uzyskać gęstą papkę, pastę, gęstą maź)

  więcej info ….na youtube: “węgiel antidotum” A. Kudliński (.. filmiki)

Maseczka na twarz z węglem
 • Robimy z niewielkiej ilości węgla i przegotowanej wody lub jogurtu
 • Nakładamy na umytą i osuszoną skórę twarzy.
 • Po 20 minutach zmywamy letnią wodą i wklepać nawilżający krem lub olejek. Maseczka jest polecana jest do oczyszczania skóry tłustej ze skłonnością do zatykania się porów i do niedoskonałości. Sprawdza się przy cery zmęczonej po infekcjach wirusowych, grypie, zatruciach żołądkowych.

Pasta do zębów z węglem aktywnym w proszku:

Polecamy domową metodę wybielania zębów. Polega ona na zastąpieniu tradycyjnej pasty do zębów pastą na bazie sproszkowanego węgla aktywnego lipowego lub brzozowego. Wiele osób przekonuje do stosowania tej metody ze względu na jej niesamowite działanie, niski koszt, łatwość w codziennym użyciu, a także to, że opiera się ona na naturalnym składniku. Węgiel aktywny na pewno jest to skuteczny i bezpieczny sposób na zdrowe zęby, szkliwo, dziąsła, całą jamę ustną, a tym samym ładniejszy uśmiech?

Zapomnij o nadwrażliwości zębów

Tradycyjne produkty wybielające, zawierają składniki chemiczne lub cząsteczki ścierające szkliwo, które powodują nadwrażliwość zębów i dziąseł. Pasta domowa z węglem drzewnym gwarantuje łagodny i skuteczny skład swoich produktów, które mogą być bezpiecznie stosowane w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Aktywny węgiel wybielający zęby

Ponieważ węgiel aktywowany jest bardzo porowaty, bardzo skutecznie wiąże się z innymi substancjami chemicznymi. Kiedy używasz go na zębach, węgiel aktywny pochłania toksyny z płytki nazębnej, które zabarwiły szkliwo. Wypróbuj, a nigdy nie użyjesz sztucznych żeli i produktów, aby rozjaśnić swój piękny uśmiech.

 

Prosty przepis na domową naturalną pastę do zębów z węglem:

skład:  100% organiczny/naturalny węgiel w proszku aktywowany lipowy + olej kokosowy + soda oczyszczona + ziemia okrzemkowa, a także możemy dodać wg. własnych potrzeb: np. olejek szałwiowy lub miętowy, aloes, odrobinę goździków sproszkowanych lub inne ulubione sproszkowane zioło….( wszystkie składniki mieszamy w takich proporcjach, aby uzyskać konsystencję pasty, wg. indywidualnego upodobania)

 

soda oczyszczona – żaden inny składnik past do zębów nie neutralizuje kwasów lepiej niż soda oczyszczona!

ziemia okrzemkowa – pomaga usuwać kamień nazębny , a także pomaga zapobiegać lub poprawiać stan zapalenia przyzębia ( choroby dziąseł) i zapalenia dziąseł!

 

Naturalna formuła pasty usuwa kamień, plamy, naloty i przebarwienia z powierzchni zębów,znacząco wybielając i rozjaśniając twój uśmiech. 100% bezpieczna formuła dla szkliwa. Dzięki naturalnym właściwościom absorbującym węgla aktywnego skutecznie czyści i wybiela zęby oraz jest całkowicie bezpieczny zarówno dla twoich zębów jak i dziąseł, jak i dzieci.

 

WĘGIEL DRZEWNY  JEST w 100% CAŁKOWICIE  NATURALNY, a zatem BEZPIECZNY!

 

Polecamy wspaniałą książkę o naturalnej metodzie leczenia węglem drzewnym:

 

Leczenie węglem drzewnym. Fakty na temat najsilniejszej substancji adsorbującej znanej na świecie - Agatha i Calvin Thrash

 

Węgiel drzewny – to substancja tak zdumiewająca, iż trzeba osobiście sprawdzić jej działanie, by uwierzyć, jak wielkie posiada możliwości.

 

Zastosowanie ma również w weterynarii ( dla naszych kochanych zwierzątek).

 

 

Polecamy z serca!

Bożena i Włodzimierz

 

zamówienia, tel.: 500 157 874