Sen

Sen, a starzenie się !!

Jeśli człowiek kładzie się spać przygnębiony i udręczony milionem problemów, jego energetyka w trakcie snu spada dwukrotnie, a co za tym idzie – przyspiesza proces starzenia.

Człowiek posiada najniższy poziom energii około 4 rano. Dlatego też w tym czasie sen jest najmocniejszy.

Dlaczego się mówi: „trzecia w nocy”, a potem „czwarta rano”? Dlatego że poranek to wzrost energii, który zaczyna się po godzinie 4-ej. Najczystsza subtelna energia płynie między 4 a 7 rano, dlatego to najlepszy czas na modlitwę. Nie bez kozery istnieje przysłowie: „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje” ( ale pod warunkiem, że jest radosny!!!).

Pragnienie z serca, które rodzi się nad ranem, ma dużo większe szanse na spełnienie. Aczkolwiek, jeżeli pragnienie jest niewłaściwe ( płynie z umysłu, z tzw. chciejstwa), jego spełnienie może być niebezpieczne i z tego powodu ludzie porywczy, zazdrośni, łatwo przywiązujący się powinni przesypiać czas spełniania pragnień. W związku z tym przestają być skowronkami, a stają się sowami. Budzą się zazwyczaj w dzień, między jedenastą a dwunastą, kiedy ich wewnętrzna energia pragnień jest znacznie osłabiona.

W dzień, po godzinie 4-ej, rozpoczyna się łagodny spadek energii, a po 8-ej wieczorem ten spadek przyspiesza. Dlatego najprawdopodobniej w pełni zharmonizowany człowiek powinien budzić się między 4 a 5 rano, a zasypiać około 9-ej wieczorem. Osłabia to energię zewnętrzną, ale wzmacnia subtelną. Wówczas energia człowieka jest kierowana na strategiczne potrzeby, a nie na te chwilowe.

Z tego by wynikało, że skowronki mają większe skłonności do gromadzenia energii, a sowy do jej tracenia i wykorzystania.  Rzeczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie poranne pragnienia mogą się spełniać. Ażeby nie wyrządziły one nikomu “krzywdy”, muszą mieć czyste podstawy/intencje.

Więc warto się pomodlić zanim się pojawią.  Dawniej ludzie głęboko wierzący rozpoczynali swój dzień od modlitwy i rytuału przywitania Słońca i połączenia z 5-ma żywiołami ( Ziemia, Powietrze, Ogień, Woda, Eter/Przestrzeń).

TWR: Czerpanie esencji żywiołów wprost z natury

 

 

 

Polecamy również:

TWR Live – Przygotowanie umysłu na święty sen

link:

TWR Live. Cz. 5. Powracające sny i sytuacje.

 

życzymy Wam cudownych, świadomych snów!

BożeJa i WłodziMierz